Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Co, gdzie, kiedy?

  • 11 lipca 2020
  • dzisiaj, 06:05
  • wyświetleń: 29748

Żubrowisko już dziś w PCKul-u! Transmisja na żywo na pless.pl!

Nie tylko pandemia, ale także niepewna pogoda zmuszają organizatorów do ciągłych zmian scenariusza "Żubrowiska". Sobotnie koncerty odbędą się w Pszczyńskim Centrum Kultury. Aby dotrzeć do szerszego grona osób, wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku, portalu Pless.pl oraz w ośmiu pubach w powiecie pszczyńskim. Bawcie się i wspierajcie Maciusia Cieślika!

Żubrowisko 2020
Gwiazdą tegorocznego Żubrowiska będzie Cyrk Deriglasoff · fot. oficjalny profil zespołu


Nie ma gorszego scenariusza dla organizatorów plenerowego koncertu niż zapowiadane opady deszczu. - Wspólnie z pozostałymi współorganizatorami wydarzenia, ze względu na bardzo niepewną pogodę, niską temperaturę, w trosce o komfort uczestników postanowiliśmy przenieść koncerty do sali PCKul-u. Decyzja zapadła w czwartkowe popołudnie, czyli w ostatnim momencie, kiedy miały rozpoczynać się przygotowania w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące - budowa sceny, wyznaczanie miejsc i wiele innych działań - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Podkreśla też, że są jeszcze bilety na koncerty - w PCKul-u może bawić się 120 fanów. Sprzedaż cegiełek online potrwa do soboty, 26 września do godz. 15.00. Jeżeli cała pula nie zostanie sprzedana, wejściówki będzie można kupić także w PCKul-u przed i w trakcie koncertu. Ten oczywiście już w sobotę, 26 września. Wchodząc na miejsce imprezy każdy uczestnik otrzyma maseczkę z logo "Żubrowiska".

Takie maseczki trafią do wszystkich uczestników "Żubrowiska" w sali PCKul-u
Takie maseczki trafią do wszystkich uczestników "Żubrowiska" w sali PCKul-u · fot. Powiat


Transmisja na żywoOrganizatorzy znaleźli sposób na to, by dotrzeć do szerszego grona osób. Dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się osobiście lub dla których zabraknie miejsca w sali Pszczyńskiego Centrum Kultury, wydarzenie będzie transmitowane "na żywo" w Internecie. Relację będzie można śledzić już od godz. 17.30 na fanpejdżu powiatu pszczyńskiego (@PowiatPszczynskiOficjalnyProfil) oraz na portalu Pless.pl.

- Chcąc dotrzeć do jak największego grona odbiorców, a przede wszystkim zachęcić do wpłacania pieniędzy na terapię genową dla Maciusia Cieślika z Jankowic, zaprosiliśmy puby i kawiarnie z powiatu pszczyńskiego, by pokazywały transmisję z koncertów. Bardzo dziękuję za wspaniały odzew - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. W każdym z ośmiu pubów będzie można wspierać zbiórkę na leczenie Maciusia Cieślika, wrzucając pieniądze do puszek stowarzyszenia "Omnibus".

"Żubrowisko" online będzie można oglądać w następujących pubach: Sztamfer, Pivnica, K2, Bugsy’s, Briff i Ośrodek nad Dokawą w Pszczynie, Sport Cafe w Pawłowicach oraz Wake Park w Goczałkowicach-Zdroju.

Zachęcamy osoby, które będą śledzić transmisję online w swoich domach lub pubach, by robiły sobie zdjęcia i zamieszczały je na Instagramie z hasztagiem #żubrowisko2020 lub w komentarzu pod transmisją na powiatowym Facebooku. Ze zdjęć powstanie galeria fanów "Żubrowiska".

Wyjątkowe zespoły i gwiazda - Cyrk Deriglasoff"Żubrowisko" czyli Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych to największa impreza muzyczna organizowana przez powiat pszczyński i partnerów. Do tegorocznej edycji zgłosiły się 23 kapele z całej Polski, jury w składzie Barbara Broda-Malon, Mariusz Szulakowski oraz Daniel Kurtyka do przeglądu zakwalifikowało pięć z nich: Mexyk z Łodzi, Roxana Tutaj & Good Omen z Poznania, Snowblind z Katowic, Chłodno z Pszczyny oraz White Deer z Goleszowa. Zespoły powalczą o nagrody finansowe - Nagrodę Starosty Pszczyńskiego w wysokości 3 000 zł (laureat) oraz Nagrodę Burmistrza Pszczyny w wysokości 2 000 zł (zdobywca 2. miejsca). Laureatów przeglądu poznamy o godz. 17.45, którzy następnie dadzą godzinne koncerty. Będzie to idealna rozgrzewka przed gwiazdą wieczoru - Cyrkiem Deriglasoff.

Harmonogram imprezy (wejście do sali PCKul-u możliwe będzie od godz. 17.00):
  • 17.45 - wręczenie nagród laureatom Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko"
  • 18.00 - koncert laureata Nagrody Burmistrza Pszczyny
  • 19.00 - koncert laureata Nagrody Starosty Pszczyńskiego
  • 20.00 - Cyrk Deriglasoff


Cyrk Deriglasoff to projekt Olafa Deriglasoffa - wokalisty i instrumentalisty od ponad trzech dekad związanego ze sceną niezależną i muzyką alternatywną. Grupa występuje w efektownym sześcioosobowym składzie złożonym z tuzów rodzimej sceny jazzowej i rozrywkowej. Rockowe brzmienia przeplatają się z punk-folkowymi aranżacjami, okraszone potężną sekcją dętą.Bilety do kupienia online lub na miejscu w dniu imprezyMusicie być z nami w sobotę, 26 września. Wejściówki na koncert w cenie minimum 25 zł można kupić online - wystarczy kliknąć tutaj: KUP BILET NA ŻUBROWISKO (do godz. 15.00 w sobotę). Jeżeli nie zostanie wyczerpana pula 120 biletów, wejściówki będzie można zakupić też na miejscu w Pszczyńskim Centrum Kultury w dniu koncertu. Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy, a przede wszystkim wsparcia chorego na rdzeniowy zanik mięśni (Nie)Małego Wojownika Maciusia.

- Maciuś codziennie zmaga się z ciężką chorobą. Teraz pojawiła się dla niego szansa - terapia genowa. Ta choroba to niebezpieczny potwór. Liczy się każdy dzień, dlatego tak naprawdę nie mamy czasu. Im szybciej Maciuś dostanie lek, tym dla niego większa szansa na życie. Wiele serc już nas wspiera. Wspierajcie nas - apeluje Ewelina, mama Maciusia i wspólnie zapraszają na sobotnie "Żubrowisko".

Historię Maciusia Cieślika poznacie czytając nasz artykuł: "2-letni Maciuś z Pszczyny walczy z SMA. Zbiórka na terapię genową". Jednocześnie zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej. Poniżej publikujemy bezpośredni link do zbiórki, a tutaj znajdziecie informacje nt. prowadzonych licytacji.Organizatorzy Żubrowiska 2020: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Pszczynie, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

żubrowisko

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.