Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 14 września 2020
  • wyświetleń: 1442

Noc Bibliotek: spotkanie z Anną Dziewit-Meller w Pszczynie

Gościem specjalnym Nocy Bibliotek będzie Anna Dziewit-Meller, autorka książki "Od jednego Lucypera", wydanej w lipcu tego roku. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 października o godzinie 20.00 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 1. W programie tegorocznej Nocy Bibliotek znalazło się także wiele atrakcji dla najmłodszych.

dziewit-meller


Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania, w niekonwencjonalny sposób zachęcające do korzystania z zasobów bibliotek jako miejsc wspólnych, łączących ludzi, będących lokalnymi centrami żywej kultury i edukacji. Z tej okazji biblioteka przygotowała szereg atrakcji dla małych i dużych.

Już od 18.00 placówka zaprasza rodziców z dziećmi. Atrakcje dla najmłodszych będą odbywać się w różnych częściach biblioteki, a dzieci będą mogły skorzystać ze wszystkich opcji.

W programie:
  • spotkanie autorskie dla najmłodszych z Aliną Przydatek, rękodzielnikiem i autorką "Wielkiej Księgi Kici Nici",
  • zabawy z Warownią Pszczyńskich Rycerzy, która zabierze dzieci w świat średniowiecznych rycerzy i dam dworu,
  • walki robotów, czyli zabawy z robotami Photon,
  • czary bibliotecznej wróżki.


noc bibliotek 2020


Gość biblioteki, Anna Dziewit Meller jest pisarką i dziennikarką. W jej literackim dorobku znajdują się powieści "Od jednego Lucypera" (2020), "Góra Tajget" (2016) oraz "Disko" (2012). W 2017 roku wydała książkę "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy", a rok później jej kontynuację "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy". Wraz z Agnieszką Drotkiewicz opublikowała dwa tomy wywiadów "Głośniej! Rozmowy z pisarkami" (2006) i "Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami" (2009), a z Marcinem Mellerem zbiór reportaży "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji" (2018).

Oprócz twórczości własnej wiele czasu poświęca książkom cudzym - wcześniej w programach telewizyjnych, od 2016 roku w autorskim kanale internetowym Bukbuk. W 2016 roku została nominowana za wywiad do Nagrody Grand Press. Od stycznia 2017 roku jest felietonistką Tygodnika Powszechnego. Pochodzi ze Śląska, a obecnie mieszka w Warszawie.

Spotkanie poprowadzi: Elżbieta Goraus. W trakcie wydarzenia będzie można zakupić książkę autorki. Wstęp wolny!

ar / pless.pl, źródło: MPBP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.